Project Description

Zajęcia

Ruch, balet, karate, gimnastyka

Zajęcia tworzone z pasji!

Zajęcia

RUCH BALET, KARATE, GIMNASTYKA

Zajęcia tworzone z pasji!

RUCH

Dzięki ekspresji ruchowej nasze dzieci mogą się w pełni wyrażać.

Przedszkolaki kochają zajęcia z karate i baletu! Ruch to zdrowie i klucz do prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka, dlatego pamiętamy o nim codziennie. Wyjątkowa przestrzeń jaką dysponujemy, przestronna sala do ćwiczeń i scena do naszych występów, to miejsca wprost stworzone do aktywności fizycznej. To tu często robią swoje pierwsze taneczne kroki czy przewrót w przód.

Karate i gimnastyka

W czasie trwania zajęć z panem Tomkiem jest czas zarówno na skupienie i wyciszenie, jak i czas na wyładowanie emocji, kiedy jest dynamicznie i głośno. Gimnastyka ogólnorozwojowa poprawia odporność i fizyczną i psychiczną. Dzieci czują respekt do czarnego pasa, ale wiedzą, że pan Tomek jest również świetnym kompanem do figli, czyli połączenie dyscypliny z zabawą to dobry scenariusz na udane zajęcia. Sam pan Tomek mówi: „Jednocześnie pamiętam, że to zajęcia z dziećmi, zatem zawsze musi być miejsce dla rodzeństwa – brat „spontan” i siostra „improwizacja.”

Balet

Balet to synonim pięknego ruchu, płynności, wdzięku. To miłość do muzyki, tańca, magii sceny. Taniec to czas, kiedy możemy stać się kimś, o kim zawsze marzyliśmy.

Co dają zajęcia baletowe?

Ruch, rytm i muzykę, chęć tworzenia i wchodzenia w różne role dzieci mają we krwi. Nic dziwnego, że przedszkolaki bardzo chętnie biorą udział w zajęciach baletowych. Oprócz czystej przyjemności i zabawy dają one wiele korzyści zarówno dla ciała jak i ducha.

Balet wzmacnia dziecięce ciała, rozciąga je, prostuje plecy, wydłuża sylwetkę, pomaga prawidłowo ustawiać stopy. Poprawia koordynację ruchową, wpływa na sposób poruszania się, który staje się dzięki baletowi bardziej harmonijny, lekki. Balet podnosi ogólną kondycję fizyczną. Uwrażliwia na muzykę i sztukę. Rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie, umiejętność improwizacji. Na zajęciach wspólnie wymyślamy historie, interpretujemy znane bajki, tworzymy choreografie o otaczającym nas świecie, jego pięknie, ale także o jego problemach.

Na balecie nie ma miejsca na nudę. Dotyczy to nie tylko dziewczynek, jak czasem myśli się stereotypowo. W równym stopniu czerpią radość z zajęć tanecznych także chłopcy. Tańczące dzieci mogą pochwalić się lepszą motoryką, umiejętnością zachowania równowagi, gibkością

i wytrzymałością. Dzieciom potrzebującym więcej ruchu balet pozwala rozładować swoją energię, a tym zamkniętym w sobie pomaga w pokonaniu nieśmiałości. Ruch bowiem jest niezwykle ważną formą przekazu, czasem dużo silniejszą niż słowa. Poprawia pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Zajęcia baletowe integrują. Ponadto taniec kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności i dyscypliny. Rozwija pamięć, koncentrację uczy skupienia.

A na końcu procesu twórczego nadchodzi moment, by zabłysnąć na scenie, w świetle reflektorów, przed prawdziwą publicznością. W pięknych kostiumach i ze scenografią w tle. Jest trema, a jakże. Czasami bardzo duża, ale wspieramy dzieci, dodajemy otuchy. Uśmiech i współdziałanie dają moc. A potem? Potem, to już tylko… Brawo!!!!!!

Zdjęcia z zajęć